Eberhard Bush: REFORMÁTUS

Egy felekezet arculata
B/5 méret; 218 oldal; keménytáblás; 2300 Ft
Fordította: Szabó Csaba

A keresztyén egyházak egyikét úgy hívják, hogy református. Mit jelent ez a fogalom? Ez a kérdés nem kevés református embert hoz zavarba. Részben joggal, hiszen sok részegyház szövetsége alkotja a református egyházat. A szerző arra a kérdésre keresi a választ, melyek a református egyházak jellemző vonásai. Ehhez régi és új hitvallásokat értékel Európa és az egész világ különböző részeiből, és egy sor olyan témával foglalkozik, amelyek ezekben az egyházakban fontosak voltak vagy ma is fontosak: Miért olyan fontos az Isten igéjének egysége? Mit jelent Isten egyetlen szövetsége? Hogyan kapcsolódik egymáshoz az evangélium és a törvény? Mi a keresztyén etika lényege? Mi az, hogy „egyház”, és milyen „tisztségek” vannak benne? A „képtilalom helyénvaló intéséről” is szó van benne, csakúgy, mint az egyház és a politika kapcsolatáról. Eberhard Busch könyvének célja tehát az, hogy a „református” szó jelentése újra megteljen tartalommal.

A kiadvány a Magyarországi Református Egyház által létrehozott Kálvin János Emlékbizottság könyvkiadói programja keretében jelent meg.

Megvásárolom