EVANGÉLIUMI KÁLVINIZMUS

2009.03.10., 22:18

„Az evangéliumi kálvinizmus füzetei” sorozat rövidített, szerkesztett és kiegészített kiadása egy kötetben.
B/5 méret; 412 oldal; egészpapír kötés; 2900 Ft

Több mint két évtizeddel ezelőtt jelent meg Békési Andor szerkesztésében tizenegy könyvecske „Az evangéliumi kálvinizmus füzetei” címmel. Ezekben az írásokban a neves szerzők a református egyházban is ismeretlen ismerős reformátor, Kálvin tanítását, örökségét próbálták fontosabb témák köré csoportosítva közkinccsé tenni, nemcsak a lelkipásztorok és a teológushallgatók, hanem a presbiterek és az átlagolvasó számára is érthető, felhasználható módon, hogy a sorozat „Kálvint közel vigye a gyülekezetekhez”. Ha erre akkoriban szükség volt, úgy ma talán még inkább. Ebben a kötetben ezeket a régi tanulmányokat találhatjuk meg tömörített, egységesen szerkesztett formában; kiegészítve (hiszen az eredeti szerzők közül sokan sajnos már nincsenek közöttünk); egy-két olyan mai tanulmánnyal, melyek talán még inkább alkalmassá teszik ezt a szellemi kincsünket arra, hogy aktuális módon segítsen utat keresni a mai reformátusoknak, az „evangélium szerint reformáltaknak”, Kálvin örökségének segítségével az élet, az istentisztelet és emberszeretet kérdéseiben. „A kötet tanulmányait olvasva megerősödik bennünk a meggyőződés, Kálvinhoz nem visszatérünk a történelem lapjaira: Kálvin ma is kortársunk. Kálvin ma is időszerű” (dr. Márkus Mihály püspök előszavából).

A kiadvány a Magyarországi Református Egyház által létrehozott Kálvin János Emlékbizottság könyvkiadói programja keretében jelent meg.

Megvásárolom